יום שני, 12 ביולי 2010

חוויות מטיולים מאורגנים לצפון איטליה למשפחות עם קווי חופשה

קווי חופשה שמחים להציג חוויות מטיולים מאורגנים, לא סתם טיולים מאורגנים, טיולים מאורגנים לצפון איטליה למשפחות, מסע קסום בין אגמים, הרים ופארקי שעשועים
טיולים מאורגנים לצפון איטליה למשפחות של חברת קווי חופשה מתחילים בפגישה בשדה התעופה בן גוריון והמראה לצפון איטליה. לאחר הנחיתה יצאנו לביקור בעיר שיותר מכל מסמלת את הזוגיות והאהבה, הלא היא ורונה, עירם של רומיאו ויוליה. התרשמנו מה"ארנה" – האמפיתאטרון הרומי המפורסם בו מתקיימים עד היום פסטיבלי מוסיקה ואופרה ידועים. טיילנו במדרחוב השוקק, בו חנויות מותגים רבות של מיטב המעצבים האיטלקיים הידועים, המשכנו בדרכנו אל מרפסת האוהבים המפורסמת, בחצר הבית של יוליה, ובה פסלה של "יוליה". בתום הסיור הועברנו לבית המלון.
היום השני בטיול של קווי חופשה לצפון איטליה למשפחות היה כולו חוויות בפארק השעשועים גארדלנד שהוא פארק השעשועים הגדול והמפורסם ביותר באיטליה ושופע באטרקציות ובמתקנים יפים המתאימים לכל הגילאים. מי אמר שלא נהנים בטיולים מאורגנים לצפון איטליה ? למחרת היה יום קסום כשהגענו לאגם גרדה, הגדול באגמי איטליה. פנינת טבע חבויה בין הרים. נסענו לעיירת היין בורדולינו, השוכנת בלב אזור כפרי לחוף האגם. שוטטנו על הטיילת ונהננו מאווירת נופש קסומה. המשכנו בנסיעה לאורך הגדה אל מלצ'סינה, עיירה יפיפיה שנשתמרה כאבן חן בין חומות העיר. עם רחובות ציורים, טיילנו בסימטאות בין חנויות מזכרות ומוצרי עור, בתי קפה ובתי אוכל איטלקים. התרשמנו מיופיו של האזור הקסום תוך הקפה מלאה של אגם גרדה לאורך הגדה. אין כמו טיולים מאורגנים למי שרוצה להספיק לראות כמה שיותר. ביום הרביעי ביקרנו באגם קומו, אחד היפים שבאגמי איטליה, ובעיר קומו שנתנה לאגם את שמו. בקרנו באנדרטה לזכר קורבנות מלחמת העולם השניה, וטיילנו בעיר המענינת .
המשכנו למילנו, העיר הגדולה של צפון איטליה. ראינו את הדואומו - הקתדרלה העצומה והמרשימה, בעלת החזית המפוארת, פאר הארכיטקטורה הגותית, את בית האופרה המפורסם לה סקאלה, את הגלריה ע"ש ויטוריו עמנואל. גם טיולים מאורגנים לצפון איטליה למשפחות עם קווי חופשה מאפשרים יום חופשי להשלמת סיורים עצמאיים או קניות. המעוניינים יכלו לצאת (בתשלום) ליום טיול לונציה הקסומה, העיר שהיתה מלכת הים האדריאטי. בקרנו בגטו היהודי הראשון בעולם, עברנו על יד גשר האנחות, המשכנו לכיכר סן מרקו המפורסמת, המוקפת בתי קפה אלגנטים ובה יונים לרוב, ראינו את ארמון הדוג'ים המפואר.
היום השישי הוקדש לילדים – בקרנו בפארק הסרטים ופגשנו שם בכפילים של השחקנים המפורסמים מעולם הקולנוע, בהמשך השתעשענו בפארק המים בין המתקנים והאטרקציות הרטובות. מי אמר שטיולים מאורגנים לאיטליה לא מתאימים לילדים? ביום האחרון בקרנו במנטובה - עיירה יפיפה היושבת בין שלושה אגמים. שוטטנו במדרחוב היפה ובקרנו בקתדרלה אשר על פי המסורת, טיפה מדמו של ישו נמצאת מתחת למזבח הכנסייה. ולקינוח לא פסחנו על העיירה המקסימה, סירמיונה, עיר ימי ביניים עתיקה הממוקמת על לשון יבשה, שהפכה לעיירת קיט ציורית ומרהיבה עם רחובות קטנים, בתי קפה וחנויות יפות. שוטטנו בין סמטאותיה העתיקות. המעונינים יכלו לצאת לשיט (בתשלום) כמו בגלוית נוף באגם גרדה סביב חומות העיר. בתום הסיור הועברו ע"י קווי חופשה לנמל התעופה של ורונה ולקחנו טיסה חזרה לארץ. כמה טוב שיש טיולים מאורגנים של קווי חופשה לצפון איטליה.